17 listopada 2016 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce niezwykle ważna uroczystość – pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Oprócz pierwszaków i ich wychowawczyń w uroczystości wzięła udział dyrektor Elżbieta Słowik.

W świat baśni i bajek wprowadziła przybyłych na tę uroczystość Pani Krystyna Kościańska. Ona też przyjęła od pierwszaków ślubowanie. Uroczystość uświetnili uczniowie klasy III c, którzy przygotowali dla przybyłych gości krótki występ artystyczny. Widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali inscenizacje dobrze wszystkim znanych bajek – "Czerwony Kapturek" oraz "Kopciuszek".

Na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył książkę i otrzymał pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że to dopiero początek przygody z książkami, które będą towarzyszyły młodym czytelnikom przez całe życie.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy III c