24 października 2014 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyła się niezwykle ważna uroczystość dla uczniów klas I naszej szkoły. Tego dnia wszystkie dzieci zostały pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi.
W uroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów, dyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Słowik oraz zaproszeni goście:

• Pani Kazimiera Szymańska – przewodnicząca Rady Miejskiej,
  • Pan Krzysztof Zakrzewski – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty,
  • Pan Bronisław Karpiński – burmistrz,
  • Pan Andrzej Jędrzejewski – wiceburmistrz.

Pierwszoklasiści przez długi czas przygotowywali się do ślubowania. Uczyli się śpiewać piosenki, recytować wiersze. We wszystkim pomagały im starsze koleżanki – Zuzanna Wawrzyniak, Weronika Szefs oraz Olga Krzyżanowska.
W dniu uroczystości dzieci wzięły udział w teście sprawdzającym ich przygotowanie do ślubowania – rozwiązywały zagadki, układały wyrazy z podanych liter oraz figury geometryczne z puzzli, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Poprawność wykonania zadań oceniała komisja. Wszystkie zadania nasze żółtodzioby wykonały wzorowo.
Po ceremonialnym pasowaniu na ucznia i zrobieniu pamiątkowych zdjęć wszystkie klasy pierwsze udały się na zasłużoną wycieczkę do Kina KAPITOL w Gryficach na bajkę "Pudłaki".

Maria Horoszkiewicz – Cioroch – wychowawczyni klasy I a
Mariola Wronkiewicz– wychowawczyni klasy I b