W dniu 11 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 im.Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim odbyło się uroczyste Pasowanie Na Ucznia Klasy Pierwszej.

Uczniowie klasy 1a i 1b pod czujnym okiem wychowawczyń: p.Wiesławy Krawiec i p.Natalii Kowalskiej, od wielu dni, przygotowywali się do tej ważnej chwili. Na uroczystość przybyli wyjatkowi goście: dyrektor szkoły Pani Elżbieta Słowik, wicedyrektor Pani Bożena Sito, wiceburmistrz Pan Leszek Szefliński oraz rodzice uczniów klas 1. Cała uroczystość odbywała się w miłej, nieco magicznej atmosferze. Prowadzącą była uczennica klasy 4a Katarzyna Bęgowska. Uczniowie wspaniale przeszli wszystkie próby poprzedzające pasowanie - odgadli wszystkie zagadki oraz wykonali przydzielone im zadania. Pięknie też zaśpiewali piosenki: ,,Piosenka na dobry początek", ,,Pierwszaczek" i ,,Ślubowanie". Pani dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie wróżki z klasy 4a Martyna Grzybowska i Zuzanna Wojcieszek – zaczarowały wszystkie dzieci, by zawsze były szczęśliwe i grzeczne, a także rozdały dzieciom słodkie ,,kuferki obfitości".

Po zakończeniu odbyła się sesja zdjęciowa.

Uhonorowaniem tak ważnego dnia dla uczniów był wyjazd do Gryfic do kina na film pt."Sekretne życie zwierzaków domowych".

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości pięknie dziękujemy.

Wiesława Krawiec, Natalia Kowalska