W Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, w maju odbyła się zbiórka żywności dla zwierząt przebywających w Komunalnym Schronisku w Sosnowicach.
Samorząd Uczniowski z tej właśnie szkoły, od pięciu już lat, corocznie organizuje akcje pomocy dla podopiecznych w Sosnowicach. W tym roku uczniowie i nauczyciele zebrali i przekazali na rzecz schroniska karmę, przysmaki oraz koce.

Za wielkie zaangażowanie się w tą akcję dziękujemy wszystkim uczniom, jednak szczególnie pragnę podziękować:

• Dominice Orszulak,
  • Roksanie Makowskiej,
  • Katarzynie Naczyńskiej,
  • Majce Rutkowskiej.

Samorząd Uczniowski wraz ze swym opiekunem, podziękowania składa także nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

2 czerwca br. Pani Marta Tysiąc – Stępień Kierownik Schroniska, odebrała zebraną żywność dla zwierząt. Po czym zaprosiła uczniów z naszej szkoły na wycieczkę do Sosnowic oraz zachęciła do częstego odwiedzenia strony internetowej Schroniska.