14 i 15 lutego 2013 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych lekturze "Anaruk chłopiec z Grenlandii". Zajęcia odbyły się w szkole oraz Oddziale Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.
W pierwszym dniu dzieci gromadziły informacje o Arktyce na podstawie oglądanych albumów, zdjęć oraz prezentacji multimedialnej. Wskazywały na mapie i globusie Arktykę oraz największą wyspę świata – Grenlandię. Na zakończenie wykonały papierową makietę Arktyki.
W drugim dniu uczniowie udali się do Oddziału Dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązania krzyżówki tematycznej, przygotowanej przez Panią Magdalenę Wolanowską. Następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki, na podstawie którego opowiadały przygody Anaruka. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali sylwety Eskimosa, z których stworzyli piękne obrazki.
Dziękujemy Pani Magdalenie Wolanowskiej za zaproszenie i przygotowanie bardzo interesujących zajęć.

Dorota Garlińska - wychowawczyni klasy III c