19 grudnia 2012 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w zajęciach poświęconych polskim i szwedzkim zwyczajom bożonarodzeniowym, które odbyły się w oddziale dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.
Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez Panią Magdalenę Wolanowską fragmentu książki "Dzieci z Bullerbyn" dotyczącego Bożego Narodzenia w Bullerbyn. Następnie dzieci porównywały polskie i szwedzkie tradycje świąteczne. Wielu emocji dostarczyła wszystkim przygotowana przez Panią Magdalenę krzyżówka. Każde dziecko chciało wpisać w odpowiednie miejsce choć jedno hasło. Na zakończenie uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali kolędę.
Dziękujemy Pani Magdalenie Wolanowskiej za zaproszenie i przygotowanie bardzo interesujących zajęć.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy III c