20 marca 2013 r. udaliśmy się na warsztaty wielkanocne do Dworku Tradycja w Bełcznej k. Łobza. Kilka minut o godzinie 8:00 pod Szkołę Podstawową nr 2 im. Leonida Teligi zajechał autokar, którym udaliśmy się na wycieczkę. Po godzinie znaleźliśmy się w Dworku Tradycja w Bełcznej. Zaraz po wyjściu z autokaru przywitali nas właściciele dworku – państwo Grażyna oraz Tadeusz Szubowie wraz z córką. Od razu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, które wykonywały różne zadania.
Pierwsza grupa udała się na warsztaty, w trakcie których własnoręcznie dekorowała pisanki. Każdy z nas otrzymał kolorowe jajko, ugotowane wcześniej na twardo. Samodzielnie skrobaliśmy na jajeczkach swoje imiona oraz dekorowaliśmy je. Z niektórych jajek powstały zajączki, z innych baranki. Dekorowanie sprawiło nam wielką radość.
Druga grupa udała się do pięknego salonu, w którym zasiedliśmy wokół stołu i razem z panią Grażyną poznawaliśmy dawne i obecne tradycje świąteczne. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o tradycjach wielkanocnych. Poznaliśmy naturalne sposoby barwienia jajeczek do koszyczka świątecznego.
Trzecia grupa przeszła do salki warsztatowej, w której wszyscy własnoręcznie wykonywaliśmy wiosenne kwiaty oraz piękną palmę wielkanocną.
Na zakończenie każdy z nas otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach wielkanocnych.
Do Kamienia Pomorskiego wróciliśmy około 14:00. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i liczymy na kolejne.

Uczniowie klas II a, III b i III c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.