Dnia 07 marca 2014r. w klasach I-III odbyły się lekcje profilaktyczne dotyczące tematyki przyjaźni. Każde zajęcia rozpoczynała grupa teatralna "Szuflandia" inscenizacją pod tytułem "Nie płacz, Koziołku".

Po przedstawieniu, pani pedagog starała się przekonać uczniów, że przyjaźń- to "wielkie" słowo. Tak naprawdę dla każdego może mieć odmienne znaczenie. Jeden nazywa przyjacielem osobę, która przebywa z nim większość czasu. Inny znów, tę która pomaga mu w załatwianiu takich spraw, z którymi sam by sobie nie dał rady. Znalezienie przyjaciela jest bardzo trudne, ale możliwe. Uczniowie mogli odpowiedzieć sobie również na pytanie-czy mają predyspozycje, aby być dla kogoś przyjacielem? Co muszą zrobić, żeby na takie miano sobie zasłużyć?

Na koniec lekcji każde dziecko otrzymało Gazetkę Pedagoga Szkolnego, z której mogło się dowiedzieć:

• jakie cechy posiada przyjaciel
  • jakie są zasady koleżeństwa
  • czym się różni koleżeństwo od przyjaźni.