Podsumowanie działań profilaktycznych w I półroczu roku szkolnego 2013/2014 skierowanych do uczniów klas I-III

Jak co roku działania profilaktyczne skierowane do uczniów klas I-III dotyczyły tematyki zawartej w Programie Profilaktycznym i Wychowawczym naszej szkoły.
Metody dotarcia do uczniów były różne. W tym roku szkolnym pani pedagog postanowiła wzbogacić niektóre lekcje o inscenizacje przygotowane z kołem teatralnym "Szuflandia", które poruszały wybrane zagadnienia. Dodatkiem do zajęć była Gazetka Pedagoga Szkolnego, odnosząca się do omawianych tematów w sposób humorystyczny, by dać dzieciom możliwość łatwiejszego przyswajania wiedzy.

Tematyka spotkań:

• Wrzesień 2013r. – Bezpieczna droga do szkoły i poza nią
  • Październik 2013r. – ABC zdrowego odżywiania
  • Listopad 2013r. – Z kulturą za pan brat
  • Styczeń 2014r. – Kilka słów o higienie i czystości
  • Luty 2014r. – Przepis na zdrowe i bezpieczne ferie zimowe

W II półroczu nastąpi kontynuacja oddziaływań profilaktycznych, by w czerwcu uczniowie klas I-III mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas Szkolnego Konkursu Profilaktycznego pt. "Wiem, umiem, stosuję".