Dnia 8 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Najważniejsze cele programu to: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Uczniowie klas I-III obejrzeli pouczającą, a zarazem zabawną, inscenizację przygotowaną przez uczniów klas trzecich. Historia Marlenki ukazała uczniom jakie mogą być skutki złych nawyków żywieniowych. Dużym uznaniem młodych widzów cieszył się chór, który wykonywał piosenki w rytm znanych wszystkim utworów. Tekst piosenek nawiązywał do losów głównej bohaterki przedstawienia. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na koniec każda klasa chórem odczytała krótki wierszyk o zdrowiu, utrwalający nabytą wiedzę. Wszyscy poradzili sobie świetnie! Pozostaje mieć nadzieję, że zadowolenie uczestników znajdzie odzwierciedlenie w postaci śniadania, które będzie składało się z pełnowartościowych produktów.

Wychowawczynie klas III