6 listopada 2018 r. uczniowie klas 1-3 wzięli czynny udział w Ogólnopolskim Programie ,,Śniadanie daje moc!".<

Zadaniem nas wszystkich jest zwiększyć wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w ich diecie. Przecież wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Obchody tego dnia zaczęliśmy od  wierszy i piosenki ,,Witaminki, witaminki" przygotowanych przez uczniów z klasy 3 a i 3 b. Pielęgniarka szkolna, pani Olga Szpakowska, wyjaśniła czym jest piramida zdrowego żywienia.

Dzieci dowiedziały się o bardzo ważnej roli śniadania w życiu każdego człowieka. Poznały 12 zasad zdrowego odżywiania.

Po powrocie do swoich klas część dzieci zrobiła kanapki pełne witamin i wspólnie, z ogromnym apetytem, je zjadły. Pozostałe dzieci wypiły, zrobione przez wychowawczynie, przepyszne, naturalne koktajle owocowe.

Znalazł się również czas, by wykonać prace na konkurs plastyczny pt. ,,Zjadamy witaminki - uśmiechnięte mamy minki".

Wspólnie spędzony czas był świetną zabawą. Dzieci wiedzą, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. To przecież dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. Ponadto codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień.

Wierzymy, że już zawsze zjedzą je przed wyjściem z domu i będą pamiętały, by każdego dnia zjeść 5 porcji owoców i warzyw.

Wiesława Krawiec, Natalia Kowalska