Jak co roku od październikaw Szkole Podstawowej nr 2 im. L. Teligi w Kamieniu Pomorskim odbywają się "Spotkania z muzyką".
Akcja skierowana jest do uczniów klas I-III. Podczas tzw. długich przerw dzieci edukacji wczesnoszkolnej spędzają aktywnie czas, bawiąc się w rytm przeróżnych gatunków muzyki.
Taka forma zagospodarowania wolnego czasu ma za zadanie pokazanie, że można przyjemnie i z pożytkiem go wykorzystać. Dzieci, które nie mają co ze sobą robić podczas przerw imają się pomysłów, które niejednokrotnie powodują przykre zdarzenia-kłótnie, sprzeczki, bójki. Rozsądne spędzanie czasu eliminuje niekorzystne zachowania. Poza tym widzą i doświadczają na sobie, iż każdy gatunek muzyki jest dobry do tego, aby się przy nim wyśmienicie bawić i zrelaksować przed następną lekcją.
Spotkania z muzyką prowadzą pod okiem pedagoga szkolnego chętni uczniowie klas piątych i szóstych, którzy proponują młodszym kolegom i koleżankom aerobic w rytm ustalonych wcześniej rytmów.