7 marca 2017 roku uczniowie klasy II b i II c mieli okazję spotkać się z panem Pawłem Zawiasą, Kapitanem Żeglugi Wielkiej pływającym na statku masowcu. Na spotkaniu Pan Paweł zaprezentował swój piękny mundur i zapoznał dzieci ze specyfiką swojego  zawodu. Ciekawe opowieści  wzbogacił zdjęciami z licznych rejsów oraz filmikami. Uczniowie dowiedzieli się jakie wielkie mogą być masowce, jak są zbudowane i jakie ładunki przewożą. Dzięki prezentowanym zdjęciom mogli zobaczyć ładownie, mostek kapitański, kajutę kapitana oraz załogę. Dowiedzieli się również jak wyglądają święta na statku, którego załogę stanowią marynarze pochodzący z różnych krajów. Ponadto poznali faunę morską i mnóstwo ciekawych historii dotyczących między innymi spotkania z piratami morskimi. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu kapitanowi. Pan Kapitan umówił się z dziećmi, że gdy będą w klasie trzeciej odwiedzi je ponownie. Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbudziło ogromne zainteresowanie.

Wychowawczynie kl. II b i II c

Jolanta Koćwin i Anna Szadkowska