10 października 2013 r. wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję spotkać się z wolontariuszkami z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim.
Nasi wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się, co to jest wolontariat i na czym polega praca wolontariusza. Dziewczęta w bardzo interesujący sposób opowiadały o pracy kamieńskich wolontariuszy. W skrócie zapoznały uczestników spotkania z zasadami wyboru "Ośmiu Wspaniałych" – młodych wolontariuszy, którzy poprzez pomoc niesiona innym stają się wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale i osób dorosłych. Na zakończenie spotkania zaprezentowały przyniesioną przez siebie "Kronikę", w której znajdują się relacje z wszystkich akcji , w których brali udział lub też których organizatorami byli gimnazjalni wolontariusze.

Serdecznie dziękujemy za przyjecie zaproszenia na spotkanie.

Lidia Radtke – nauczyciel świetlicy
Dorota Garlińska – nauczyciel świetlicy