08 listopada uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, dzieci z klas 3b i 3d przedstawiły inscenizację pod tytułem "Stawiam na śniadanie". Prelekcja miała na celu przypomnienie zaproszonym gościom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabaw. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach, systematycznie sięgać po ryby, nabiał, mięso oraz ciemny chleb zamiast bułek, a szkodliwe napoje gazowane zastąpić wodą lub sokiem. Nieodłącznym elementem zdrowia jest  ruch na świeżym powietrzu oraz  unikanie słodyczy, fast foodów i chipsów, które nie służą zdrowiu.

Druga część spotkania była niespodzianką. Zaproszona pani Marta Białasik, która zajmuje się pszczelarstwem, zapoznała dzieci z tajnikami hodowania pszczół. Wszyscy mieli możliwość zobaczyć sprzęt, jakim posługuje się pszczelarz, żeby wydobyć z ula pyszny miodek. Na koniec wszyscy mogliśmy spróbować miodu z pasieki pani Marty. Wyszliśmy z pokazu zadowoleni i bogatsi w wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania.

Iwona Hume - Zielińska

Mariola Wronkiewicz