Już po raz 14. najlepsi poloniści wzięli udział w Konkursie Humanistycznym zorganizowanym przez XIII LO w Szczecinie. Jest to konkurs pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i ma wyłonić najzdolniejszych humanistów ze szczecińskich szkół. Jednak za zgodą dyrekcji liceum mogli do niego przystąpić także uczniowie z kilku szkół województwa zachodniopomorskiego, m.in. z SP2 w Kamieniu Pomorskim.
W bieżącym roku szkolnym do Konkursu Humanistycznego przystąpiło 773 uczniów, z czego 136 zakwalifikowano do finału. Tytuł finalisty zdobyło 55 najlepszych uczniów. Nasze miasto oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Kamieniu Pomorskim reprezentowały: Adrianna Brząkała i Martyna Stasińska, które doskonale poradziły sobie w konkursie. Swoje mistrzostwo potwierdziła Ada, która po części pisemnej i ustnej została laureatką. Natomiast rok młodsza Martyna zdobyła tytuł finalistki.
W poniedziałek, 18 maja, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego laureatom i ich opiekunom wręczono dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecina i XIII Liceum Ogólnokształcące.