Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. 25 listopada 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. W tym roku tak jak i w latach ubiegłych wspólnie z Panią Magdą z Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Kamieniu Pomorskim zorganizowałyśmy spotkanie, którego głównym bohaterem był miś. W spotkaniu brali udział uczniowie klas I wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wszyscy przybyli na to spotkanie ze swoimi misiami.
Najważniejszym punktem spotkania było przedstawienie , którego bohaterami były misie. W role misiowych bohaterów wcieliły się uczennice klasy IV c. Nie zabrakło także wspólnie śpiewanych piosenek i opowieści o najbardziej znanych bajkowych misiach. Dzieci obejrzały bajkę o zapomnianym nieco misiu Uszatku i wysłuchały opowiadania o urodzinach misia Bruma. Spotkanie miało zachęcić dzieci do czytania i częstszego odwiedzania biblioteki.

Anna Szadkowska