"Nie było w nim odrobiny zarozumiałości. Skromny, przystępny, skory do przyjaźni. Zostawił po sobie najlepsze wspomnienia. Zapisał się w annałach światowego żeglarstwa jako pierwszy Polak, który samotnie opłynął glob."

Wojciech Żukrowski, "Samotny rejs"

Rok 2013 został ustanowiony przez Polski Związek Żeglarski Rokiem Leonida Teligi, a Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim świętowała 29 maja drugą rocznicę nadania szkole imienia. Tego dnia, na cześć naszego patrona, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani z akcentem marynarskim.
Program artystyczny był bogaty – uczniowie klas VI przedstawili montaż słowno-muzyczny ukazujący postać naszego patrona, nie zabrakło w nim tańca i szant. Klasa IV b pokazała urok Bałtyku w przedstawieniu pt. "Morskie opowieści". Dzieci z oddziałów zerowych wykonały piękny kanon o zamorskim ptaku - kokabura, a klasa I b zachęcała do realizowania marzeń w piosence pt. "Będę kapitanem".
Na podsumowanie dnia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za konkursy dotyczące postaci kapitana Leonida Teligi, plastyczno-literacki oraz wiedzy pn. "Nasz patron – Leonid Teliga.

Oto laureaci:

Konkurs plastyczno - literacki:

I miejsca – Karolina Walter, kl. II b; Natalia Kuchta, kl. VI a,

Wyróżnienia: