2 czerwca nasza szkoła miała wielkie święto. Obchodziliśmy uroczyście rocznicę 100–nych urodzin oraz 50–lecie wypłynięcia w samotny rejs dookoła świata - Leonida Teligi, naszego Patrona. Cieszymy się, że mogliśmy te wydarzenia uczcić wraz z przybyłymi gośćmi.

Akademię uświetniły występy wokalno-taneczne i recytatorskie naszych uczniów. W tym szczególnym dniu, dzięki  Pani Żanecie Kurczewskiej i Panu Aleksandrowi Wiśniowieckiemu, mogliśmy zaśpiewać, napisany na 50- lecie naszej szkoły, obecnie na nowo opracowany i zaktualizowany, hymn.

W związku z obchodami tych szczególnych jubileuszy szkoła,  po raz pierwszy, postanowiła uhonorować dwóch byłych uczniów tytułem "HONOROWEGO ABSOLWENTA". Zostali nimi:

Burmistrz Kamienia Pomorskiego, wieloletni, zasłużony trener piłkarzy Klubu Sportowego "Gryf" Kamień Pomorski - Pan Stanisław Kuryłło oraz Kapitan Jachtowy Żeglugi Morskiej, zdobywca wielu nagród za swoje żeglarskie osiągnięcia - Pan Wojciech Kaczor.

Wyróżnione osoby cechują bliskie naszemu Patronowi: duża wiedza, pracowitość i odwaga. Są optymistami, wytrwale dążącymi do realizacji swoich celów i marzeń.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona było podsumowanie dwóch konkursów. Oto laureaci konkursu wiedzy "Nasz Patron - Leonid Teliga" dla klas IV-VI:

Emilia Wilczyńska - I miejsce

Anna Kuliberda - II miejsce

Martyna Grzybowska - III miejsce

Kacper Kędzierski - III miejsce

W konkursie plastycznym pn. "Kartka urodzinowa dla Leonida Teligi" dla klas   I- III nagrody otrzymali:

Lena Kubik, Julia Aulich - I miejsce

Sandra Borzęcka, Jakub Kunert, Laura Pietrala - II miejsce

Zofia Stachurska, Maja Dąbrowska, Wiktoria Przyborowska - III miejsce

Weronika Gerke, Kornelia Bielaszewska, Dalia Al Madani - wyróżnienie

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i fundatorom nagród zaś uczniom za kolejny udany występ.