W dniach 06 – 13 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole cykl spotkań pedagoga szkolnego z uczniami klas I-VI podejmujący tematykę związaną z prawami dziecka. Każda lekcja rozpoczynała się prezentacją multimedialną wprowadzającą w zagadnienie. Zajęcia miały na celu uzmysłowienie uczniom czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują oraz gdzie są one zapisane.

Dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega różnica między prawem a obowiązkiem, a także jakie są granice, których nie można przekraczać.
Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali informację, gdzie mogą zwrócić się w sytuacji, kiedy poczują, że ich prawa nie są respektowane.
Najmłodszym z klas I-III wręczono Gazetkę Pedagoga Szkolnego podejmującą tematykę spotkań oraz plan lekcji ze spisanym prawami dziecka.