W bieżącym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W związku z tym wydarzeniem nauczyciele języka polskiego postanowili zorganizować konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla uczniów klas IV-VIII pod nazwą Mówiąc ojczyzna…

Odbył się on 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Celem konkursu było między innymi:

• poszerzenie znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich,
  • upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
  • rozwijanie umiejętności recytatorskich,
  • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,
  • kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich,
  • upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży;
  • zainteresowanie uczniów poezją.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pani dyrektor Elżbieta Słowik, dokonała uroczystego otwarcia pierwszego konkursu recytatorskiego, wyrażając swoje zadowolenie z tak licznego zainteresowania tym przedsięwzięciem. Dodała  otuchy uczniom, życząc im powodzenia.

Komisję tworzyli nauczyciele języka polskiego: Renata Brząkała, Edyta Gutowska , Ilona Świderska, Iwona Hume-Zielińska oraz nauczyciel Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Kamieniu Pomorskim - pani Magdalena Wolanowska. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Nauczycielki przygotowały dla uczestników słodki poczęstunek. Nad bezpieczeństwem dzieci oczekujących na występ czuwała pani Karina Laskowska.

Laureatami zostali:

• Oliwia Kasiubowska kl. VI b – 1. miejsce
  • Julia Lis kl. VI b – 2. miejsce
  • Maja Dziuba kl. VI b – 3. miejsce
  • Zofia Warmbier kl. V b – wyróżnienie

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor na uroczystym apelu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Tekst napisały:

Renata Brząkała