11 października wybraliśmy się na wycieczkę do Koserow w Niemczech. Znajduje się tam truskawkowe miasteczko. Przestronne, pięknie urządzone miejsce stylizowane na gospodarstwo rolne, zachwyca licznymi detalami. Ściany zdobi kolekcja dzbanków do kawy, wpisana przed czterema laty do Księgi Rekordów Guinnessa.

Podczas wycieczki podziwialiśmy uroki tego miejsca. Mogliśmy skosztować specjalności tego miasteczka, jakim jest marmolada truskawkowa, produkowana na bieżąco, na oczach zwiedzających. Poznaliśmy etapy pieczenia chleba, który schrupaliśmy potem ze smakiem. Próbowaliśmy też ciasteczek, soków, cukierków i wielu innych smakołyków – truskawkowych – jakże by inaczej!

Po atrakcjach, które zapewniły nam także place zabaw udaliśmy się na słodkie zakupy. Wróciliśmy do domu szczęśliwi, zaopatrzeni w bidony w kształcie truskawki, dżemy i cukierki.

Uczniowie klas 3 d i 3c z wychowawczyniami