Dzień 23 kwietnia ustanowiony został Światowym Dniem Książki. Jest to doroczne święto organizowane w celu promocji czytelnictwa. Z kolei 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Obchody zaś Międzynarodowego Dnia Teatru ustalone na 27 marca mają na celu m.in. uświadamianie opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.

W naszej szkole świętowaliśmy te trzy wydarzenia podczas jednej uroczystości. Z tej okazji koło teatralne Szuflandia, pod nadzorem Pani Katarzyny Pycki, przygotowało przedstawienie pt."Kopciuszek", które uświetniło apel podsumowujący projekt pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Apel ten to czas pochwał dla tych uczniów z klas I-III, którzy przeczytali najwięcej książek w roku szkolnym 2016/2017

W ramach tego projektu nauczyciele podejmowali różne działania mające na celu zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci: W ciągu całego roku szkolnego organizowane były spotkania czytelnicze, tzw. poniedziałkowe czytanie z nauczycielami oraz świąteczne akcje głośnego czytania w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" - miłe spotkania z mamami i babciami.

Pani bibliotekarka, Krysia Kościańska, zakupiła wiele ciekawych książek, które były rozchwytywane gdyż cieszyły się wielkim powodzeniem. Największą popularnością wśród uczniów klas III cieszyła się seria "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", "Zapiski Luzaka", "Filipek", "Hania Humorek" i "Nela, mała reporterka". Wszyscy uczniowie klas I-III chętnie sięgali po: "Pięciopsiaczki", "Elmera", "Świat Maksa", "Basię" oraz serię "Czytam bez mamy".

Największą ilość książek w tym roku szkolnym przeczytali następujący trzecioklasiści:

Julia Majek, Maja Celoch i Karolina Pęcak, kl. IIIb;

Wiktoria Warzych i Ola Florianowicz, kl. IIId;

Marcin Mroczkowski i Ola Ujazda, kl. IIIa

Zuzia Garlińska, kl. IIIc

Na tytuł wzorowego czytelnika klas drugich zasługują:

Patrycja Kubicka, kl. IIa;

Nicola Domowicz i Mikołaj Szymański, kl. IIc;

Lena Wojciechowska i Hubert Kuligowski, kl. IIb

Ula Simiot i Julia Kassatkine, kl. IId

Również pierwszoklasiści wykazali się wzorowym czytelnictwem, wśród nich:

Kasia Stryczek, Kornelka Bielaszewska i Ala Chiczewska, kl. Ia

Jesica Kałmuk, kl. Ib

Pani dyrektor, Bożena Sito, pogratulowała uczniom i życzyła jeszcze większego zapału w czytaniu książek w przyszłym roku szkolnym a Pani Kasia pożegnała aktorów z klas III i zaprosiła młodsze dzieci do wstąpienia w szeregi koła teatralnego.