Z okazji Dnia Pluszowego Misia 24 listopada 2017 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbył się turniej wiedzy o misiach i niedźwiedziach, którego pomysłodawcą i organizatorem była wychowawczyni klasy 3 c i bibliotekarka Pani Magdalena Wolanowska. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny z klas trzecich. Zadania konkursowe przygotowane przez organizatorki były bardzo różnorodne. Zawodnicy musieli m.in. rozpoznać bohaterów po wysłuchaniu cytatów z książek, napisać krótki wierszyk o misiach, rozwiązać zagadki obrazkowe, dopasować rekwizyt do bohatera bajki, odpowiedzieć na pytania o życiu niedźwiedzi oraz wykazać się sprytem przy przekładaniu dużymi łapkami zapałek z talerzyka na talerzyk. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Towarzyszył jej głośny doping kolegów z klas. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z klas III b i III c. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia niedźwiedzi i bajkowych miśków. Za poprawne i staranne wykonanie wszystkich zadań uczestnicy otrzymali nagrody. Celem turnieju było poszerzenie i wzbogacenie wiedzy uczniów o życiu niedźwiedzi i bajkowych bohaterach - misiach.

Anna Szadkowska