W piątek, 22 maja na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Odbywał się on w tym samym czasie w różnych ośrodkach akademickich kraju. Był to już trzeci, a zarazem najwyższy etap zmagań. Uczestnicy finału mają już poza sobą testy z kultury języka i bardzo trudną korektę tekstu, w którym trzeba wskazać 95% błędów najczęściej popełnianych przez Polaków.
W tym roku szkolnym aż trzy uczennice szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego. Są to: Adrianna Brząkała (VI c), Martyna Stasińska (V a) i Julia Zielińska (V a). Zadaniem finalistek było napisanie wypracowania i popisanie się m.in. kreatywnością, poprawnością językową i znajomością frazeologii. Na wyniki czekamy z niecierpliwością. Za dotychczasowe osiągnięcia dziewczętom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.