Dyrektor UNICEF POLSKA przyznał Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim tytuł "Społecznie Zaangażowanej Placówki" za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym "Gwiazdka dla Afryki".

Projekt był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Naszym celem było uświadomienie uczniom, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających, jak ważne jest zagwarantowanie im warunków do prawidłowego rozwoju, a także zwrócenie uwagi na to, co możemy zrobić, by zmienić tę sytuację.

Kulminacyjnym punktem projektu był koncert charytatywny, podczas którego zebrano 1200 złotych z przeznaczeniem na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone. Kwota ta została przekazana na konto UNICEF. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy już po raz drugi pomagają dzieciom z tego afrykańskiego kraju.