Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
"Wszystkie Kolory Świata" to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa oraz koncert połączony z licytacją. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt "Wszystkie Kolory Świata" wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

• Do piątku 25 stycznia 2019r można jeszcze uszyć i przynieść laleczkę.
  • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!
  • Na zdjęciach tegoroczne laleczki uszyte przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji "Wszystkie Kolory Świata" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.
Uroczysty koncert połączony z aukcjami laleczek odbędzie się 19 lutego 2019r o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnej pomocy i zabawy.

Katarzyna Kubik

Iwona Hume-Zielińska