Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

Dnia 8 lutego 2017r. odbyła się aukcja 60 laleczek, pochodzących z różnych zakątków świata. Prowadzący powitali przybyłych gości i zaprosili do obejrzenia krótkiego materiału filmowego, ukazującego sytuację panującą w Angoli. W części artystycznej wzięli udział utalentowani uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne, wokalne i muzyczne. Licytację poprowadził znany mieszkańcom Kamienia Pomorskiego Pan Tomasz Kubik, który rozbawiał uczestników spotkania i co ważne, skutecznie zachęcał do licytowania laleczek. Wszystkie laleczki znalazły nowych właścicieli, a organizacja UNICEF, dzięki hojności gości, otrzymała darowiznę o wartości 5 674 zł.

Poprzez udział Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Pragniemy serdecznie podziękować przybyłym gościom oraz wszystkim uczniom i ich bliskim za wsparcie akcji "Wszystkie kolory świata".