W Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w dniu 28 kwietnia br., odbył się już po raz szósty "Dekanalny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II". Honorowy patronat nad konkursem, objął Proboszcz parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim ksiądz kanonik Dariusz Żarkowski.

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie ze Szkół Podstawowych naszego dekanatu. Na zaproszenie odpowiedziały dwie Szkoły Podstawowe: nr 1 z Kamienia Pomorskiego, w której dzieci zostały przygotowane przez s. Marinellę oraz Dziwnowa, w której dzieci przygotowała Pani Teresa Winiarska.

Dzieci uczestniczące w konkursie, to finaliści szkolnych konkursów wiedzy o św. Janie Pawle II. Tym razem pytania do konkursu dotyczyły podstawowych wiadomości z życia św. Jana Pawła II oraz listu, który Papież napisał do dzieci.

Komisja w składzie: Iwona Kuliberda, Teresa Winiarska oraz ks. Daniel Sacik sprawdziła prace uczniów. W trakcie sprawdzania prac przez komisję, dzieci delektowały się słodkim poczęstunkiem, który został ufundowany przez "Ciastkarnię Piekarnię Żelek" z Kamienia Pomorskiego.

Laureaci konkursu to:

1. miejsce: Adrianna Brząkała, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim;
  2. miejsce: Weronika Staszak, uczennica Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie;
  3. miejsce: Aleksander Nowakowski i Marta Kiersztyn, uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie.

Zwycięzcom konkursu, zostały wręczone wartościowe nagrody. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał książkę pt.: "Skarby narodowe". Nagrody zostały ufundowane przez: Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim oraz Burmistrza Miasta Kamień Pomorski.

Dziękujemy za nagrody i gratulujemy laureatom. Dziękujemy księdzu Proboszczowi Dariuszowi Żarkowskiemu, księdzu Danielowi Sacikowi, Pani Dyrektor Elżbiecie Słowik, Państwu Żelkom, Radzie Rodziców, Panu Burmistrzowi Bronisławowi Karpińskiemu, nauczycielom, oraz obsłudze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Zdjęcia i tekst:

Iwona Kuliberda