W dniu 23 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, odbył się VII. Dekanalny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Honorowy patronat nad konkursem, objął proboszcz parafii Kamień Pomorski ksiądz kanonik Dariusza Żarkowski.
Do konkursu, zostali zaproszeni uczniowie ze Szkół Podstawowych naszego dekanatu. Na zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe z Wrzosowa i Dziwnowa oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Kamienia Pomorskiego.
Organizatorami konkursu były Iwona Kuliberda i Siostra Hiacynta. Uczestnicy konkursu rozwiązywali pisemny test zawierający pytania otwarte, dotyczące życia Świętego Jana Pawła II. Następnie komisja w składzie: Iwona Kuliberda, Teresa Winiarska i Arletta Sobczak, sprawdziły prace uczniów. Podczas sprawdzania prac przez komisję, dzieci delektowały się słodkim poczęstunkiem.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Emilia Bieć ze Szkoły Podstawowej z Dziwnowa, drugie miejsce zajęli ex aequo Adrianna Brząkała ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamienia Pomorskiego oraz Aleksander Nowakowski ze Szkoły Podstawowej z Dziwnowa, trzecie miejsce zajął Igor Przydryga ze Szkoły Podstawowej z Wrzosowa.
Gratulujemy nagrodzonym. Dziękujemy zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za trud i zaangażowanie włożone w to dzieło. W szczególny sposób dziękujemy Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego Panu Stanisławowi Kuryłło, który ufundował wartościowe nagrody dla laureatów konkursu oraz Zespołowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Iwona Kuliberda