W dniu 20 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, odbył się VIII. Dekanalny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Patronat nad konkursem objął proboszcz parafii Kamień Pomorski Ksiądz Kanonik Dariusz Żarkowski.

Do współzawodnictwa, zostali zaproszeni uczniowie ze Szkół Podstawowych naszego dekanatu. Na zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe z Golczewa  i Dziwnowa .

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem: "Święty Jan Paweł II o Miłosierdziu Bożym i Świętej Faustynie Kowalskiej". Uczestnicy rozwiązywali pisemny test zawierający pytania otwarte. Następnie komisja w składzie: Danuta Grzejszczak, Teresa Winiarska i Iwona Kuliberda, sprawdziły prace uczniów.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

- pierwsze miejsce Anna Kuliberda ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,

- drugie miejsce ex aequo Wojciech Leszczyński ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim oraz Emilia Bieć ze Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie,

- trzecie miejsce Weronika Nadzikiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.

Wręczenia nagród dokonali: Pan Wiceburmistrz Leszek Szefliński, Ksiądz Proboszcz Dariusz Żarkowski oraz Pani Wicedyrektor Bożena Sito. Dziękujemy zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za trud i zaangażowanie włożone w to dzieło. W szczególny sposób dziękujemy fundatorom nagród: Panu Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego  Stanisławowi Kuryłło, Zespołowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Księdzu Proboszczowi Dariuszowi Żarkowskiemu i Pani Dyrektor Elżbiecie Słowik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Iwona Kuliberda