10 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi odbył się VIII Gminny Konkurs Informatyczny. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał pan Krzysztof Zakrzewski - dyrektor GZOO w Kamieniu Pomorskim. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół naszej gminy. Walczyli oni o tytuł "Najlepszego Informatyka Szkół Podstawowych Gminy Kamień Pomorski". Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej, obejmującej zagadnienia wykraczające poza zakres podstawy programowej nauczania. W części teoretycznej dzieci miały rozwiązać test, następnie odbyła się część praktyczna.

Konkurs był połączony z poczęstunkiem, który ufundowała nam Rada Rodziców. Dzieci po każdej części konkursu mogły odpocząć, coś przekąsić i nawiązać relacje z kolegami i koleżankami z innych szkół.

Po zakończonym konkursie pani Dyrektor Elżbieta Słowik wraz z panem Krzysztofem Zakrzewskim wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody.

• Zdobywca I miejsca Aleksandra Dzięgielewska ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie otrzymała tytuł "Najlepszego Informatyka Szkół Podstawowych Gminy Kamień Pomorski" oraz książkę ufundowaną przez pana Krzysztofa Zakrzewskiego,
  • II miejsce zajął Eryk Redosz ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • III miejsce zajęła Natalia Fiłatow ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie, które umożliwiło zakup nagród na konkurs i przygotowanie poczęstunku.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Mikuła, Maria Kapcewicz i Miłosz Krzyżanowski.