Zawodniczki MKŻ Opti Kamień Pomorski Weronika Jaroszek i Zuzanna Dominikowska (nasza absolwentka!) żeglujące na łódkach klasy Optimist zostały powołane do kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego na sezon 2017. Uroczyste wręczenie nominacji odbędzie się już 2 grudnia w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

Dużym wyróżnieniem dla klubu MKŻ Opti jest fakt, że nasze zawodniczki znalazły się w elitarnym gronie najlepszych zawodników w kraju żeglujących w klasie Optimist. To już druga kolejna edycja prowadzonych i powoływanych przez PZŻ konsultacji mających na celu wyłonienie ścisłej kadry żeglarskiej.

Konsultacje odbyły się w ośrodku żeglarskim w Pucku prowadzone przez pracowników Akademii Wychowania Fizycznego. Obejmowały testy sprawnościowe oraz psychomotoryczne.

W roku 2016 w kadrze znajdowała się Weronika Jaroszek. Natomiast w tym roku dołączyła Zuzanna Dominikowska. Gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie międzynarodowej.

Uczestnictwo w zgrupowaniach kadry narodowej pozwala na rywalizację z najlepszymi zawodnikami pod okiem najlepszych trenerów. W ramach uczestnictwa w kadrze przewidziano ok 60 dni szkoleniowych i startów w regatach w kraju i za granicą.