W dniach 6 – 8 czerwca 2014 r. nasze uczennice pod opieką pani Lidii Radtke brały udział w obchodach XX finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", organizowanych przez naszą gminę. Zadaniem naszej grupy wolontariuszy, było przygotowanie i obsługa punktu gastronomicznego. Oprócz tego udzielałyśmy informacji zaproszonym gościom nt. programu imprezy, planu miasta, pomagałyśmy zaprzyjaźnionym grupom podczas historycznej gry ulicznej, zorganizowanej przez księdza Bartłomieja.

W trakcie tych dni miałyśmy możliwość zapoznać się z wieloma wolontariuszami z Polski, rozmawiałyśmy nt. ich osiągnięć i pracy na rzecz wolontariatu, było nam miło poznać także samą Prezes Fundacji i jej założycielkę, panią Joannę Fabisiak. 7 czerwca po uroczystej gali, która odbyła się w kamieńskiej katedrze, udałyśmy się wspólnie z grupą około 300 wolontariuszy do Pałacu Biskupiego na poczęstunek, a wieczorem wraz z innymi wypuściliśmy "balony marzeń".

Serdecznie dziękujemy pani Bożenie Górskiej, koordynatorce gminnego wolontariatu "Ośmiu Wspaniałych", za umożliwienie nam uczestnictwa w tak wspaniałej uroczystości i dodanie nam wiary, iż podołamy swoim zadaniom podczas jej organizacji.

Uczennice, które brały udział w XX finale "Ośmiu Wspaniałych" to:

• Karolina Staniszewska, kl. IV c,
  • Anna Chrastina, kl. V b,
  • Zuzanna Rutkowska, kl. V b,
  • Magda Cieślar, kl. V a,
  • Martyna Winiarczyk, kl. V a,
  • Aleksandra Gawryszewska, kl. V b,
  • Ewa Chrastina, kl. VI a,
  • Weronika Szeremeta, kl. VI a,
  • Magdalena Sobczyk, kl. VI a,
  • Kornelia Staniszewska, kl. VI c,
  • Anna Cieślar, była uczennica naszej szkoły, kl. I LO.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Lidia Radtke.