Nasz najlepszy przyjaciel, który zna nasze radości, smutki i najskrytsze tajemnice – pluszowy miś, obchodzi 25 listopada swój światowy dzień. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim zorganizowane zostało spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich . Dzieci obejrzały prezentację o słynnych bajkowych bohaterach – misiu Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Colargolu, Troskliwych Misiach, Gumisiach i Misiu  Yogi. Uczniowie z klasy II c pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę "Przyjaciel miś". Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania "Przyjaciele na zawsze" przeczytanego przez bibliotekarzy i nauczycielkę. Na zakończenie spotkania uczennice z klasy V c przedstawiły pouczającą scenkę o misiu Uszatku i dobrym zachowaniu. Spotkanie przebiegło w sympatycznej i miłej atmosferze.

Spotkanie przygotowały Anna Szadkowska – wychowawczyni klasy II c i Magdalena Wolanowska – bibliotekarka.