25 kwietnia 2017 roku kl. II b i II c wybrały się na wycieczkę do Świnoujścia. Wycieczka miała na celu: zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy załogi promu pasażerskiego, poznanie zbiorów Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz historii Świnoujścia i obserwację procesu produkcji lizaków. Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w porcie handlowym, w który przesypywane są materiały sypkie przywożone do Polski z całego świata. Uczniowie mogli zobaczyć urządzenia potrzebne w trakcie przeładunku materiałów ze statków. Następnie udaliśmy się na prom Polonia, po którym oprowadzał nas jeden z jego pracowników .Dzieci widziały kajuty dla pasażerów, pokłady dla samochodów, kafeterie, restauracje ,sklep oraz pokłady, po których można spacerować w trakcie letnich rejsów do Ystad w Szwecji. Kolejnym etapem była przeprawa Bielikiem na drugą stronę i wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Tam uczniowie podziwiali przepiękne ryby w akwariach, wystawę ryb żyjących w morzu, miniatury statków, zbiór bursztynów i poznali historię Świnoujścia. Potem dzieci udały się na spacer po mieście, które okazało się bardzo ładne i ciekawe. Duże zainteresowanie wzbudził rynek, na którym były fontanny, ogromne leżaki dla wczasowiczów i mnóstwo kolorowych tulipanów. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w manufakturze Wyspa Słodyczy, gdzie na warsztatach uczniowie poznali składniki potrzebne do produkcji lizaków i sposób ich wykonania. Wycieczka mimo deszczowej pogody była bardzo udana i dzieci wróciły zadowolone.

Wychowawczyni kl. II b Jolanta Koćwin

Wychowawczyni kl. II c Anna Szadkowska