Za nami XIII edycja wojewódzkiego konkursu literackiego "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią". To kulturalne przedsięwzięcie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie organizowane jest przez Zespół Szkół w Ustroniu Morskim. Po raz kolejny w konkursie tym wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Wszyscy laureaci , osoby wyróżnione i ich opiekunowie zostali zaproszeni na uroczysty apel, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody. Wśród zaproszonych gości znalazła się wyróżniona uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, szóstoklasistka, Julia Zielińska. Główne cele konkursu to inspirowanie zainteresowań literackich, promowanie utalentowanej młodzieży, rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości, a także zachęcenie młodzieży do dzielenia się własnymi myślami i emocjami.

Gratulacje dla Julii, która jest miłośniczką nie tylko literatury, ale również młodą znawczynią gramatyki języka polskiego.