W dniu 26 maja w naszej szkole odbył się X Gminny Konkurs Informatyczny, którego zwycięzca zwyczajowo zdobywa również tytuł "Najlepszego Informatyka Gminy".
Otwarcia jubileuszowej edycji konkursu dokonała pani Elżbieta Słowik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 imLeonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej (uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowany test) i praktycznej (konkurenci zmagali się z praktycznymi zadaniami przy wykorzystaniu edytorów tekstu i grafiki, a także arkusza kalkulacyjnego).
Pomiędzy teoretyczną a praktyczną częścią konkursu uczestnikom zafundowano słodką przekąskę i napoje. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z uczniami innych szkół, a także do wymiany informacji o tym, jak poradzili sobie z testem pozostali konkurenci.
Po dwudziestominutowej przerwie, podczas której komisja sprawdziła testy, przystąpiono do praktycznej części konkursu, którą zakończono po upływie regulaminowego czasu. Zadania praktyczne oceniane i punktowane były przez trzyosobową komisję konkursową.
Suma punktów z części praktycznej i teoretycznej konkursu stanowiła o lokacie poszczególnych uczestników.
W trakcie podsumowania wyników konkursu pani dyrektor Elżbieta Słowik i pan Krzysztof Zakrzewski, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty, wręczyli uczestnikom nagrody i dyplomy uczestnictwa. Pan Krzysztof Zakrzewski przekazał zwycięzcy konkursu nagrodę Burmistrza Kamienia Pomorskiego, pana Stanisława Kuryłły dla "Najlepszego Informatyka Gminy".
Wyniki konkursu:
I. Miejsce - Oskar Jasłowski - Szkoła Podstawowa  we Wrzosowie,
II. Miejsce - Adrianna Brząkała - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,
III. Miejsce - Miłosz Sobol - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.
Organizatorzy konkursu pragną wyrazić podziękowania Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim za ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczestników jubileuszowego konkursu.