W piątek, 5 grudnia 2014 roku, odbył się na hali widowiskowo – sportowej XI Rodzinny Turniej Mikołajkowy klas 1 – 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Głównymi celami spotkania było:

• wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci i ich rodziców poprzez wspólne zabawy i gry
  • wyrabianie zasad "zdrowej" rywalizacji
  • upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wśród rodziców

Zasadami uczestnictwa w zabawach było wytypowanie przez każdą klasę 10 zawodników
/5 dzieci i 5 rodziców/, których obowiązywał strój sportowy. Poza tym każda klasa przygotowała "mikołajkowe" akcenty: czerwone ubrania i czapki.
Dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Słowik, jak co roku, otworzyła sportowa rywalizację.
Na dobry początek wszyscy zaśpiewali znaną i lubianą piosenkę "Ding Dong – spadł już śnieg". Potem dzieci przywitały Mikołaja, który specjalnie na tę uroczystość przybył z dalekiej Laponii i który chętnie dopingował dzieci w czasie zabaw. Mikołajowi towarzyszył elf. Obaj zadawali dzieciom wiele pytań. Potem Mikołaj, jego wierny pomocnik, zaproszeni goście i oczywiście wszystkie dzieci wraz z rodzicami i wychowawczyniami wspólnie bawili się na boisku tworząc olbrzymie koła, "pociągi" i "węże".
Ciekawym akcentem tegorocznego spotkania był POKAZ PIERWSZEJ POMOCY zaprezentowany przez WOPR, reprezentowany przez panów: p. Zbigniewa Kułagę, p. Krzysztofa Sikorę i p. Artur Wojnarski. Panowie nie tylko pokazali na fantomach jak udzielać pierwszą pomoc ale również dzieci pod okiem fachowców ćwiczyły jak tę pomoc udzielać.