W piątek, 4 grudnia 2015 roku, odbył się już XII Rodzinny Turniej Mikołajkowy Gier i Zabaw dla klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Hala widowiskowo - sportowa aż kipiała od śmiechu i zabawy.
Głównymi celami spotkania było wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci i ich rodziców poprzez wspólne zabawy, wyrabianie zasad ,,zdrowej" rywalizacji oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wśród rodziców.
Zasadami uczestnictwa w zabawach było wytypowanie przez każdą klasę 10 zawodników /5 dzieci i 5 rodziców/. Poza tym każda klasa przygotowała ,,mikołajkowe" akcenty: czerwone ubrania i czapki.
Na dobry początek wszyscy zaśpiewali znaną i lubianą piosenkę ,,Ding Dong – spadł już śnieg". Potem dzieci przywitały Mikołaja, który specjalnie na tę uroczystość przybył do nich z dalekiej Laponii i który chętnie dopingował dzieci w czasie zabaw.
Po wspólnej zabawie z Mikołajem dzieci chętnie wykonały prace plastyczne: klasy 1 - bałwanki w mikołajowych czapkach, szalikach i rękawiczkach, klasy 2 - bombki w mikołajowych czapkach na gałązkach a klasy 3 - Mikołaja z workiem prezentów.
Bardzo dużo emocji i szczerego śmiechu, jak co roku, dostarczyło przeciąganie liny przez rodziców – na poszczególnych poziomach klas. Tym bardziej było trudno, gdyż w tej zabawie brali udział wszyscy chętni rodzice z każdej klasy. Im więcej rodziców – tym większa zabawa, bo przeciwnicy musieli się naprawdę postarać.
Zabawa była nie tylko wesoła, ale panowała również ,,zdrowa" rywalizacja między klasami. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowity doping towarzyszący poszczególnym konkurencjom.
Po Turnieju każdą klasę czekała ogromna niespodzianka – Mikołaj ,,przywiózł" ze sobą prezenty i to w dużych, czerwonych, workach.
Po odebraniu prezentów dzieci udały się do klas, by w swoim gronie świętować ,,Mikołajki".
Dla nas bardzo ważne były szczęśliwe i uśmiechnięte buzie naszych uczniów oraz szczere wyrazy uznania rodziców.
Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim rodzicom i bliskim naszych uczniów, którzy przybyli, by wspólnie spędzić czas oraz wychowawczyniom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu zabaw, a także tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.
Pięknie dziękujemy!

Organizatorki i prowadzące Turniej:

W. Krawiec, A. Szadkowska, J. Koćwin