We wtorek, 6 grudnia 2016 roku na hali widowiskowo -sportowej odbył się XIII Rodzinny Turniej Mikołajkowy gier i zabaw dla klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Głównymi celami spotkania było wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci i ich rodziców poprzez wspólne zabawy i gry,wyrabianie zasad ,,zdrowej" rywalizacji, upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wśród rodziców.

Dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Słowik otworzyła sportowe zmagania.

Na dobry początek wszyscy bawili się na boisku śpiewając znaną piosenkę ,,Ding Dong – spadł już śnieg". Chwilę potem zawitał sam Mikołaj z wyjątkowymi gośćmi: Panem Burmistrzem Stanisławem Kuryłłą oraz Panem Wiceburmistrzem Panem Leszkiem Szeflińskim, których przywitano gromkimi brawami. To była bardzo miła wizyta, ponieważ Panowie rozdali dzieciom mikołajowe czapki oraz lizaki.

Po tak słodkim wstępie rozpoczęliśmy zawody. W kilku zabawach uczestniczyły same dzieci z poszczególnych poziomów klas albo 5 rodziców i 5 dzieci - w zależności od konkurencji. Dużym zaangażowaniem, przy wtórze oklaskujących dzieci i rodziców, cieszyłysię zabawy: rysowanie i ozdabianie choinki na czas, tworzenie najdłuższego łańcucha, ,,wyścigi reniferów", ,,wio, koniku" czy slalom kijem hokejowym.

Na szczególną uwagę zasługuje niesamowity doping towarzyszący, jak co roku, podczas przeciągania liny między rodzicami na poziomach klas. A ile radości było, gdy rodzice wygrali.

Zabawa była nie tylko wesoła, ale co ważne - panowała przyjazna atmosfera między klasami.

Po zawodach na dzieci czekała ogromna niespodzianka – Mikołaj zostawił prezenty w dużych, czerwonych workach. Każda klasa zabrała swój worek z prezentami do klasy, by tam w swoim gronie świętować ,,Mikołajki".

Dla nas, organizatorów, bardzo ważne były szczęśliwe i uśmiechnięte buzie naszych uczniów oraz szczere wyrazy uznania rodziców.

Serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu Turnieju.

W.Krawiec, J.Koćwin, A.Szadkowska

nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej