Już po raz kolejny w I półroczu odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki, w której wzięli udział uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły. Tym razem uczniowie rozmawiali o higienie dnia codziennego, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny dla naszego zdrowia. Podczas spotkania z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, panią Antoniną Kawecką, uczniowie dowiedzieli się o bakteriach i wirusach, które nas otaczają i przynoszą szkodliwe skutki dla zdrowia, które powodują liczne schorzenia człowieka. Wspólnie rozmawiali jak im zapobiegać, co robić aby uchronić się od różnych chorób przenoszonych drogą kropelkową, np. angina, katar, jak i chorób tzw. "brudnych rąk". Higienistka szkolna tłumaczyła uczniom jak dokładnie myć zęby, dlaczego tak ważną rolę w naszym życiu odgrywa higiena jamy ustnej. Podczas zajęć w klasach uczniowie rozwiązywali krzyżówki tematyczne, tworzyli "Kodeks zdrowia". Wspólne ćwiczenia miały za zadanie utrwalenie ważnej terminologii i faktów z higieny i zdrowia człowieka, a uczniowie z kl. IV a i V a, odegrali humorystyczną scenkę o bakteriach. Oczywiście w tym dniu nie zdobywaliśmy tylko "suchej wiedzy", ale także mogliśmy wykazać się sprawnością fizyczną podczas zawodów sportowych na hali sportowej. Jeśli to dzień profilaktyki, to nie obyło się bez spotkania z policjantem. Celem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych. W trakcie trwania prelekcji i oglądania filmu edukacyjnego zostały omówione wspólnie zasady bezpieczeństwa na drodze, znaczenia elementów odblaskowych na odzieży oraz bezpiecznej zabawy na śniegu i lodowiskach.

Mamy nadzieję, że to o czym rozmawialiśmy podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki zostanie uczniom w pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego dnia, dziękujemy również obsłudze Hali Widowiskowo - Sportowej za pomoc podczas zabaw sportowych i KADekowi za udostępnienie sprzętu i sali kinowej.