Już dziesiąty rok  uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Bierze w nim udział kilkanaście  tysięcy dzieci. Składa się on z 3 etapów i trwa przez kilka miesięcy – od jesieni do maja, kiedy to rozstrzygany jest finał. Od trzech lat finaliści spotkają się w różnych ośrodkach akademickich naszego kraju. Dotarcie do finałowych zmagań jest niełatwe, bo trzeba znakomicie pokonać test z poprawności językowej, następnie wykonać korektę tekstu i napisać opowiadanie twórcze.

Tegoroczną finalistką, która znakomicie poradziła sobie w trzech etapach została Julia Zielińska, uczennica klasy VIa.  Została ona nagrodzona podczas finału, który odbył się na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Iwona Warzbińska