Uczniowie naszej szkoły od 9 lat uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień", który w naszym kraju cieszy się ogromną popularnością. Składa się on z 3 etapów i trwa przez kilka miesięcy – od jesieni do maja, kiedy to rozstrzygany jest finał. Uczniowie muszą przede wszystkim wykazać się znajomością zasad kultury języka polskiego. Zadania, jakie muszą wykonać, są różne: od testów, poprzez bardzo trudną korektę tekstu, po opowiadanie twórcze pisane w trakcie zmagań finałowych w Warszawie lub innych ośrodkach akademickich kraju.
Troje uczniów naszej szkoły doskonale poradziło sobie z zadaniami, kwalifikując się do finału ogólnopolskiego. Są to: Adrianna Brząkała, Martyna Stasińska i Julia Zielińska. W sobotę (22 maja) w różnych ośrodkach akademickich kraju odbędą się zawody finałowe. Kto zostanie laureatem, okaże się w czerwcu, bo wtedy właśnie zapadną ostateczne decyzje. My jednak serdecznie gratulujemy już dziś, bo zdobycie tytułu finalisty spośród kilkunastu tysięcy uczestników jest wielkim osiągnięciem i dowodem na to, że znakomicie zna się język ojczysty.
Uczniowie Dwójki już niejeden raz zostawali laureatami konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Trzykrotnie w Warszawie zajmowali I miejsca i odbierali najwyższe nagrody.