Uczniowie klas III a i III d w dniu 4 października 2017r. wzięli udział w wycieczce do piekarni "Żelek" w Kamieniu Pomorskim.
Przed wizytą w piekarni odbyły się lekcje na temat "Jak powstaje chleb?", podczas których uczniowie dowiedzieli  się, jak wygląda droga od ziarna do chleba. Wiedza, którą uczniowie zdobyli w szkole, została znacznie poszerzona przez właściciela firmy. Pan Wiesław Żelek bardzo dokładnie opisywał kolejne etapy produkcji chleba, oprowadził gości po swoim zakładzie pracy, pokazał na czym polega praca piekarza.

Na koniec uczniowie zostali poczęstowani wyrobami z cukierni oraz świeżo wypieczonym chlebem. Dzieci przyznały, iż praca piekarza wymaga dużej wiedzy, umiejętności i przede wszystkim wysiłku po to, aby każdy z nas codziennie mógł cieszyć się smakiem pieczywa.

Lucyna Wikło

Grażyna Wasielewska