Minęło pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017. Czas na podsumowanie pracy dwóch grup teatralnych "Szuflandii". Był to pracowity okres. W sumie przygotowano 5 przedstawień, które zaprezentowano uczniom edukacji wczesnoszkolnej. Wystawiono scenkę po tytułem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", bajki: "Jaś i Małgosia", "Kot w butach", "Królewna Śnieżka" i "Tomcio Paluszek".

Tegoroczny repertuar koła teatralnego podejmował działania z zakresu przedsięwzięć zarówno wychowawczych, jak i profilaktycznych. Dotyczył on różnych obszarów z codziennego życia uczniów, m.in.:

• umiejętności zachowywania się w ruchu drogowym;
  • bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi;
  • prawidłowych relacji rówieśniczych, w tym zasad koleżeństwa i przyjaźni;
  • tematyki tolerancji i akceptacji;
  • przestrzegania praw dziecka i prawa życia bez przemocy;
  • zwiększenia poziomu bezpieczeństwa spędzenia wolnego czasu przez dzieci podczas zimowych ferii.

Podsumowując, należy stwierdzić, że dzieci bardzo angażowały się w podejmowane działania. Rzetelnie i solidnie wypełniały swoje zobowiązania. Troszczyły się o efekt końcowy przygotowywanych przedstawień. Zawsze były dla siebie wsparciem.

Efekty pracy uczniów znajdują się na stronie szkoły, w zakładce "Szuflandia".

Dziękuję za współpracę wszystkim dzieciom z koła teatralnego

pedagog szkolny, Katarzyna Pycka