1. Rodzice /prawni opiekunowie/ mają obowiązek zapisać dziecko objęte obowiązkiem szkolnym do szkoły podstawowej znajdującej się w obwodzie.
    1. Zapisy odbywają się w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim do dnia 30 marca.
  2. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci zamieszkujące przy ulicach należących do obwodu szkoły.
    1. ulice z terenu miasta:
      M. Konopnickiej, Matejki, Norwida, Szczecińska, Topolowa, Długosza, IV Pułku Piechoty, Krasickiego, Willowa, Polna, Wolińska, Wspólna, Nowoprojektowana, Nowoogrodowa, Gryficka, Osiedle Bolesława Prusa, Rzemieślnicza, Pogodna, Reymonta, Różana, Chopina, Witosa, Ogińskiego, Szymanowskiego, Paderewskiego, Warcisława, 3 Maja, Żółcińska, Brzozowa, Jaśminowa, Wieniawskiego, Kochanowskiego, Kwiatów Polnych, Witolda Lutosławskiego, Piotra Czajkowskiego, Radosna, Stefana Stuligrosza.
    2. miejscowości należące do Szkoły Podstawowej Nr 2:
      Chrząszczewo, Chrząszczewko, Buniewice, Strzeżewo, Strzeżewko, Chrząstowo, Żółcino, Grabowo, Rzewnowo, Rzewnówko, Trzebieszewo, Świniec, Borucin, Grębowo, Mokrawica.
  3. Dokonując przydziału uczniów do poszczególnych klas planuje się, aby była porównywalna:
    1. liczebność klas
    2. liczba dziewcząt i chłopców w poszczególnych klasach
    3. ilość dzieci dojeżdżających i miejscowych.
  4. Przyjmowanie uczniów z poza obwodu może nastąpić tylko w wyjątkowych przypadkach na wniosek rodziców ze szczególnym uzasadnieniem (jeśli są miejsca).
  5. Przydziału uczniów do klas pierwszych dokonuje dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 i nauczyciele wychowawcy przyszłych klas pierwszych.
  6. Lista uczniów przydzielonych do poszczególnych klas powinna być wywieszona do 30 czerwca danego roku.
  7. Po ustaleniu list nie ma możliwości przeniesienia dziecka do klasy równorzędnej.