Interesujące przedsięwzięcie artystyczne zainicjowano 31.01.2014r. w Szkole Podstawowej nr2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Co jakiś czas szkolny korytarz zamienia się w muzealne wnętrze z "żywymi obrazami". Przybliżane są dzieciom dzieła wielkich mistrzów pędzla, takich jak: Jan Matejko, Leonardo da Vinci, Edouard Manet, Diego Velazquez, Jan Vermeer van Delft. Uczniowie chętnie wcielają się w postaci z obrazów, co niewątpliwie na długo pozostanie w ich pamięci. Preferowane jest malarstwo historyczne, np. "Stańczyk", "Bolesław Chrobry" Jana Matejki. Niecodzienne wystawy mają więc wymiar historyczny i artystyczny. Nauczycielki koordynujące akcję: Maria Horoszkiewicz – Cioroch i Dorota Jędrzejewska – Motyka zamierzają ją kontynuować również w przyszłym roku szkolnym.