Czerwiec rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, najpierw Dzień Dziecka a następnie wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy spędzić chwilę przy fontannie oraz na pobliskim placu zabaw.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/1{/gallery}

W naszej szkole nie możemy się nudzić, ciągle coś się dzieje. Zapraszano nas na wiele uroczystości, czasem proszono nas również o pokaz naszych umiejętności. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy „najlepszymi tancerzami”. Wzięliśmy udział m.in. w Dniu Pluszowego Misia, warsztatach w świetlicy szkolnej, Olimpiadzie Integracyjnej, przedstawieniu pt. Calineczka, Dniu Talentów.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/2{/gallery}

Przez cały rok wychodziliśmy na spacery i podziwialiśmy dary każdej z pór roku. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę oraz wykorzystywaliśmy okazje do zaspokojenia potrzeby ruchu.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/3{/gallery}

Jesteśmy mieszkańcami gminy Kamień Pomorski dlatego z ciekawością poznawaliśmy ważne miejsca, zabytki i legendy związane z naszym miastem. Uczestniczyliśmy także w ważnych wydarzeniach.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/4{/gallery}

Wycieczka do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbyła się 6 marca 2014r. i wzbudziła w nas wiele emocji poprzez ogrom atrakcji czekających na terenie ośrodka. Zwiedziliśmy trzy niesamowite sale: ekosystemów, zjawisk atmosferycznych, laboratoryjną, a następnie wybraliśmy się na spacer po lesie.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/5{/gallery}

Chętnie odwiedzamy bibliotekę. Tam Pani bibliotekarka wprowadza nas w tajemniczy świat książek. Każde spotkanie to niesamowita przygoda.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/6{/gallery}

Styczeń to czas karnawału i hucznych zabaw. Z kolegami ze starszych klas mogliśmy wyszaleć się w świetlicy szkolnej. Każdy był przebrany więc ciężko było nas poznać, ale nasze panie jakimś cudem nie miały z tym problemu.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/7{/gallery}

Co roku dzieci we wszystkich przedszkolach przygotowują niespodzianki dla swoich babć i dziadków. Wzięliśmy się do ciężkiej pracy. Było warto, ponieważ na twarzach naszych gości było widać radość i wzruszenie. Były wiersze, tańce, inscenizacje, śpiew oraz słodki poczęstunek.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/8{/gallery}

Zanim odwiedził nas św. Mikołaj i przyniósł dla nas upominki, wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w Rodzinnym Turnieju Mikołajkowym. Przygotowując się do Wigilii, wraz z siostrą Judytą poznawaliśmy zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Po wszystkim zasiedliśmy do wspólnego, pięknie nakrytego stołu.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/9{/gallery}

Koniec listopada to czas Andrzejek. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy zabawę z wróżbami, tańcami, balonami i kolorowymi światłami. Takiej imprezy nie mogła przegapić nawet Pani Dyrektor.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/10{/gallery}

Od dnia 15 października 2013 r. nasz każdy dzień w zerówce został urozmaicony o zajęcia dodatkowe, na które uczęszczamy z wielką radością i zainteresowaniem. Na zajęciach z języka angielskiego poprzez zabawę poznajemy słowa w obcym dla nas języku. Na zajęciach ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej Pani Gosia ćwiczy z nami i zwraca uwagę na właściwą postawę ciała. Pan Tomek zapoznaje nas z tajnikami tańców latynoamerykańskich i standardowych. Z naszymi Paniami usprawniamy nasze ręce, wykonując ciekawe prace poprzez zastosowanie różnorodnych technik plastycznych.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/11{/gallery}

Byliśmy również na wycieczce w lesie. Choć zanosiło się na deszcz, pogoda okazała się dla nas łaskawa. Zostaliśmy powitani przez pana leśniczego Tomasza Adamczyka, który zaprosił nas do swojego królestwa – lasu. Zobaczyliśmy: paśnik, lizawkę, poroże, lisią norę, ogromne mrowisko, oraz pogryzione przez jelenia drzewa. Rześkie, leśne powietrze, pobudziło nasz apetyt. Zajęliśmy miejsca wokół ogniska, zajadając ciepłe kiełbaski. Za szczere zainteresowanie otrzymaliśmy w nagrodę gazetkę o okolicznych lasach oraz zaproszenie do ponownych odwiedzin wiosną.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/12{/gallery}

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić z pomocą naszych pań, koktajl owocowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z działaniem urządzenia do robienia koktajli – blenderem i zasadami bezpieczeństwa podczas robienia pożywnego koktajlu.

Z wielkim zainteresowaniem i ciekawością, przystąpiliśmy do krojenia owoców na drobne kawałeczki, plastikowymi nożykami, pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i koktajl był gotowy! Wszystkim bardzo smakował, niektórzy poprosili o dolewkę.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/13{/gallery}

Wybraliśmy się z wizytą do Komendy Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim. Zostaliśmy miło powitani przez drużynę strażaków, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz akcjach w których uczestniczyli. Dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają skutki wypadków samochodowych, połamane przez wichury drzewa oraz pomagają w czasie powodzi.

Po „teście” z wiedzy na temat bezpieczeństwa, zostaliśmy zaproszeni do oglądania wozów strażackich z całym wyposażeniem. Największą atrakcją było zjeżdżanie po rurze oraz fakt, iż każdy z nas mógł zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. Niemniej ciekawe było przymierzanie odzieży strażackiej, hełmów, kapoków, oglądanie łodzi, cysterny, podnośnika oraz innych sprzętów.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/14{/gallery}

Piękna pogoda zachęciła nas do wyjścia poza teren szkoły. Podczas spacerów obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, poszukiwaliśmy również zwiastunów nadchodzącej jesieni. Spacer zakończył się zabawą na pobliskim placu zabaw.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/15{/gallery}

Już po pierwszych dniach w „zerówce”, byliśmy pewni że spędzimy tutaj świetnie czas. Nie myliliśmy się! Szybko zapamiętaliśmy imiona swoich nowych kolegów i koleżanek, zaczęliśmy zabawy w naszej kolorowej sali oraz na patio, placu zabaw, stadionie miejskim. Panie zawsze dbają o to, aby nam się nie nudziło dlatego organizują nam codziennie ciekawe zajęcia, przy których szybko upływa nam czas. Po powrocie do domu zawsze mamy o czym opowiadać rodzicom.

{gallery}/aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/16{/gallery}