W piątek, 12 czerwca, w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową, który przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
Kilka dni wcześniej uczniowie przystąpili do części teoretycznej, podczas której wykazywali się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Po jej pomyślnym zaliczeniu mogli przystąpić do egzaminu praktycznego.
Podczas części praktycznej uczestnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor, na którym wykonywali różnorodne zadania sprawdzające ich umiejętności rowerowe. Egzamin obejmował m.in. jazdę slalomem, przejazd po wyznaczonym torze, prawidłowe wykonywanie manewrów oraz stosowanie zasad bezpieczeństwa i sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na technikę jazdy, ale także na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Zamiast spalin – dwa koła". Projekt realizowany jest w ramach programu "Społecznik na 5! Program wspierania inicjatyw oddolnych na lata 2025–2029", zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Serdecznie dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim za profesjonalne przeprowadzenie egzaminu oraz cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Wszystkim uczniom gratulujemy zaangażowania i życzymy szerokiej drogi! ![]()
![]()
#PomorzeZachodnie
#PomorzeZachodnieNews
#SpołecznikNa5!
#KARRSA
